מה זה מיצוע ואיך זה עובד?

תמונה לכתבה שמסבירה מה זה מיצוע
מִיְּצוּעַ – ׳מכירה הדרגתית של מטבע בשוק עולה או קנייה הדרגתית בשוק יורד (גם: התמצעות)׳. באנגלית השם הנפוץ לפעולת המיצוע הוא – Dollar Cost Averaging (DCA).

הגיע הזמן להבין מה זה מיצוע:
מִיְּצוּעַ – ׳מכירה הדרגתית של מטבע בשוק עולה או קנייה הדרגתית בשוק יורד (גם: התמצעות)׳.באנגלית השם הנפוץ לפעולת המיצוע הוא – Dollar Cost Averaging (DCA).

כדי להפחית את השפעת התנודתיות לאורך זמן על רכישה מסוימת, משקיעים רבים משתמשים בטכניקת ההשקעה – מיצוע (DCA) כדי לפזר את הסכום הכולל שיש להשקיע בין רכישות מרובות של אותו נכס (במקרה שלנו מטבע דיגיטלי).

משקיעים רבים מתחילים להשקיע במטבעות דיגיטליים ללא אסטרטגיה מובנית.
אותם משקיעים צריכים להיות מודעים לכך שתוכנית השקעה בכל נכס שהוא, הינה חיונית ביותר כדי לצמצם הפסדים ולהגדיל רווחים לאורך זמן.
על ידי היצמדות לאסטרטגיה מסודרת מראש, תהיה למשקיע מטרה ברורה ובאותה העת המשקיע יהיה חשוף פחות לרגש שינהל אותו עקב תנודות במחירים שכפי שכולם יודעים – ישנה תנודתיות גבוהה למדי בשוק הקריפטו.

לפרטים נוספים על הוריזון מבית אלטשולר שחם

איך מבצעים מיצוע בפועל?

במקרה של מיצוע (DCA) מדובר תחילה על השקעה של סכום כסף מסוים בנכס מוגדר מראש ובזמן קבוע. קביעות מסודרות אלו מיד יתנו לכם יותר פיקוח על ההשקעות שלכם.
הצפי באסטרטגיית DCA היא שמחיר נכס הבסיס יעלה עם הזמן. בקנייה מעת לעת, המשקיע רוכש כאשר המחיר גבוה או נמוך, כל הרכישות הללו מביאות למחיר רכישה ממוצע אחד, שאמור להיות נמוך מערכו של נכס לאורך זמן.

עכשיו אחרי שהבנו מה זה מיצוע ואיך עושים זאת, בואו נקח דוגמא מהחיים האמיתיים:

אם הייתם משקיעים בביטקוין, 50 דולר בחודש במשך 9 השנים האחרונות, כולל הירידות (שחלקן הגיעו למינוס 80% מהשיא) ההשקעה האישית שלכם הייתה עומדת על סך 5400 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 5870% – מה שהיה הופך את ההשקעה לסכום שעומד על סך של כ-322,000 דולר.

אמנם אין להתבסס על תשואות העבר כאירוע שיחזור על עצמו, אך ברוב המקרים השקעה בביטקוין תהיה השקעה לטווח ארוך, כל משקיע צריך להחליט על מספר פרמטרים הכרחיים עבור מיצוע הרכישה:

  1. זמן ההשקעה שאליה הוא מוכן להתמסר
  2. סוג המטבע להשקעה לאחר בדיקה ומחקר מקיף
  3. כמות הכסף אשר הוא בוחר להשקיע
  4. טווח זמנים קבוע אשר הוא יבצע רכישה של המטבע

עבור שיטת DCA, כדאי לבחור מטבעות דיגיטליים שתצפו שיתקיימו לטווח ארוך וערכם יעלה בעתיד (לאמונתכם). זו הסיבה מדוע ביטקוין או איתריום נבחרים לעתים קרובות למיצוע, שכן מטבעות דיגיטליים אלו נחשבים לפרויקטים היציבים ביותר כיום ובעלי המהימנות הגדולה ביותר.

לפרטים נוספים על הוריזון מבית אלטשולר שחם

לסיכום, מיצוע (DCA) הוא דרך נוספת להשקעה, אבל תמיד יש היבטים שצריך להיזהר מהם. בכל מקרה, דרך ההשקעה הזו מתאימה למשקיעים לטווח ארוך.
הרבה מן המשקיעים החדשים שמצטרפים לעולם הקריפטו חושבים שעליהם לשים סכום כסף חד פעמי וגדול כדי ״להרוויח״ כמה שיותר וישר להיות ׳all in׳ – אך במשחק לטווח ארוך, פעמים רבות אסטרטגיית המיצוע תפיק רווחים גדולים יותר ותצמצם משמעותית את החשיפה לתנודתיות.

אלטשולר שחם הוריזון בע"מ, ח.פ. 515730695, בעלת רישיון למתן שירות בנכס פיננסי – מורחב שמספרו 57767. החברה ו/או מי מטעמה אינם בעלי רישיון כהגדרתו בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. אין באמור משום ייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס ואין בו משום תחליף לשירותים כאמור המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור משום המלצה בנוגע לכדאיות השקעה במוצרים או מכשירים פיננסיים כלשהם ואין בדברים משום הזמנה ו/או הצעה לביצוע פעולות במוצרים הנזכרים. אין באמור כדי להוות התחייבות להשאת תשואה כלשהי ו/או לכך שהשקעה במטבעות דיגיטליים לא תגרום להפסד, ואף עד מלוא סכום ההשקעה. תחום המטבעות הדיגיטליים כרוך בחוסר וודאות רגולטורי, מיסויי ויישומי על ידי גופים שונים עמם נדרשים יחסי גומלין לצורך ביצוע פעולות, ועל מבצע פעולות במטבעות דיגיטליים להתייעץ עם יועצים מתאימים לפני ביצוע פעולות, על מנת להבין את מלוא השלכות פעולתו ואפשרותו להיפרע מהמטבעות בגין כך. החברה לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע שנמסר על ידי החברה והעושה במידע שימוש עושה זאת על אחריותו בלבד. החברה עשויה להיות מעורבת במגוון שירותים בתחום השירותים הפיננסיים, ובכלל זה בקשר למטבעות דיגיטליים, המכשירים הפיננסים והנכסים האמורים, וכן עשויה לקבל תגמול בגין שירותיה. מבלי לגרוע מכלליות האמור, החברה עשויה להחזיק ולסחור ובכלל זה במגמת קניה או במגמת מכירה עבור עצמה ו/או עבור לקוחותיה במוצרים או במכשירים הפיננסיים העולים מהמידע.

רוצים להצטרף אלינו? השאירו פרטים:

מילון מונחים

נלמד להכיר טוב יותר את עולם ההשקעות